Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8, 31b)

O mnie

Witaj! Nazywam się Kasia. Jestem szczęśliwą kobietą. Od 2009 roku - żoną Mariusza (Wojownika, optymisty, kreatora dobrych pomysłów i mojego przyjaciela oraz motywatora, bez którego nigdy nie powstałoby Serce Kobiety w takim kształcie!), od 2013 - mamą Irusia i od 2015 - Stefanka. Z wykształcenia jestem filozofem (MISH UJ) oraz doradcą psychologicznym. Fascynuje mnie myśl Jana Pawła II (teologia ciała i nowy feminizm) oraz geniusz kobiecości! 

Od 2011 roku staram się przypominać kobietom o tym, że to w Boskich oczach najlepiej zobaczą kim są i jakie są.  Przez wiele lat szukałam prawdy o sobie i o mojej kobiecości. Przez wiele lat nie widziałam w kobiecości - daru, przywileju czy piękna, nawet więcej - bycie kobietą sprawiało mi wiele kłopotu. Powoli odkrywałam Boskie spojrzenie na moje życie, na to, kim jestem. Z tego zachwytu, ale też ze świadomości ogromu wyzwań, jakie stają przed kobietami dziś, staram się inspirować i wspierać kobiety w ich rozwoju. Dlatego stworzyłam projekt Kalendarz Kobiety, który każdego dnia może towarzyszyć w drodze przemieniania swojego myślenia. 

Fascynuje mnie połączenie ducha z ciałem oraz możliwość zrozumienia drugiego człowieka. Urzeka mnie tajemnica kobiecego ciała i macierzyństwa (zarówno fizycznego i duchowego). Fascynuje mnie także męskość. Ukształtowały mnie teatr Jerzego Grzegorzewskiego (który miałam szczęście jeszcze oglądać) oraz poezja Poświatowskiej i Brandsteattera. Wierzę w miłość na całe życie oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

Katarzyna Marcinkowska